Saját forrásból, valamint központi támogatás és vállalkozói tőke segítségével várhatóan már a jövő év elején elkezdődik az az összesen 1,2 milliárdos ingatlanfejlesztés, amelynek keretében többek között élményfürdő, konferencia-központ, sportcentrum, valamint egy sor kiszolgáló létesítmény épül a Bonyhádon tartozó Alsószéplakon. A beruházást az a Völgységi Termál Vízfeltáró Kft. valósíthatja meg, amelyet - ennek a beruházásnak a megvalósítására - még 1991-ben hozott létre az önkormányzat. A kivitelezés előkészítése azután gyorsult fel, hogy elkészült a teljes - időközben üdülőövezetté nyilvánított - terület rendezési terve. A helyhatóság ezt követően a helyi Pannónia Mezőgazdasági Rt.-től megvásárolta a több mint tíz évvel ezelőtt feltárt termálkút környékén lévő terület 65 százalékát, illetve egyeztetéseket kezdett a földtulajdonosokkal.
A közelmúltban, ugyancsak a Széchenyi terv pályázatán kapott támogatás segítségével, elkészültek a komplexum kiviteli tervei, sőt immár rendelkezésre áll az elvi építési engedély is. Az önkormányzattól kapott információk szerint a város határában, a Völgység-patak mentén lévő, kiváló klimatikus adottságú térségben egy olyan komplex üdülő- és szórakoztató-központot kívánnak létrehozni, amely a város és a térség idegenforgalmára is pozitív hatást gyakorol. Az új létesítményegyüttes az 1997-ben elkészült pihenőtó mellett épül fel, s azt később gyógyszállóval, lakóparkkal, valamint több száz nézőt befogadó szabadtéri színpaddal szeretnék kiegészíteni.
K. Zs.
