BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régi-új tulajdonosa újra megnyitja a gálosfai kastélyszállót

2002. szeptember 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy éven belül immár másodszor cserélt gazdát a Zselicségben lévő patinás gálosfai kúria. A Gálosfai Kastélyszálló Kft. - amelyben időközben egy osztrák és egy olasz befektető is tulajdonrészt szerzett - a közelmúltban visszavásárolta a hosszú évek óta szállodaként működő épületet a Kálmán-Ker Kft.-től. A felek a vételárat nem kívánták nyilvánosságra hozni. (Az épületet a nyolcvanas évek közepén a helyi Surján-völgye Mezőgazdasági Szövetkezet állami források segítségével újította fel, ekkor alakították a kúriát szállodává.) A régi-új tulajdonos korábban azért értékesítette az ingatlant, mert nem tudta finanszírozni a kis kastély már akkor is százmilliósra becsült felújítási költségét.
A Kálmán-Ker Kft. az elmúlt hónapok során összesen 120 millió forintot költött az átfogó rekonstrukcióra, ám időközben kiderült, hogy a működtetéshez szükséges és a helyi önkormányzat tulajdonában lévő, az étteremnek és a konyhának helyet adó épület szennyvíztisztító rendszerének kialakítása még további mintegy 25 millió forintba kerülne, ráadásul időközben a helyhatóság a létesítményt faluházzá alakította. A tulajdonos most azt tervezi, hogy további mintegy 50 milliós beruházással felépíti, illetve az épületkomplexumon belül kialakítja a szükséges kiszolgáló létesítményeket, s még az idén ismét megnyitja a kastélyszállót.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet