BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kulturális központ lesz a pécsújhelyi villamos erőmű épületéből

Többfunkciós kulturális centrummá alakíthatják át az ipari műemlékként nyilvántartott pécsújhelyi villamos erőmű épületét. Az Első Dunagőzhajózási Társaság által 1910-ben épített ingatlan átalakítása várhatóan helyi és központi források segítségével kezdődik el.

2002. szeptember 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hamarosan végleges döntés születhet arról, hogy regionális kulturális centrummá alakítják az ipari műemlékként nyilvántartott pécsújhelyi villamos erőmű épületét - erősítették meg lapunk információit a pécsi önkormányzatnál. Az ügy előzménye, hogy a helyhatóság már hosszú évek óta keres megfelelő helyet egy olyan többfunkciós létesítménynek, amely egyaránt otthont adhat konferenciáknak, hangversenyeknek, báloknak, kiállításoknak és vásároknak is. Mindemellett fontos szempont a jó megközelíthetőség, valamint egy nagy befogadóképességű parkoló megépíthetősége is. A városházán közölték, úgy tűnik, az Első Dunagőzhajózási Társaság által 1910-ben épített egykori villamos erőmű minden kritériumnak megfelel. Ezt támasztja alá az a tanulmány is, amelyet a tulajdonos Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt. a közelmúltban készített. A bezárt mecseki szénbányák ingatlanjainak értékesítésére létrehozott cégnél úgy vélik, a jelentős építészeti és ipartörténeti értékű ingatlankomplexum eredeti állapotában is csak úgy őrizhető meg, ha hosszú távra, stabil funkciót kap. A tanulmány szerint az épület alkalmas egy legalább ezer főt befogadó konferencia- vagy hangversenyterem, egy 500 fős bálterem, valamint egy olyan komplex létesítményegyüttes kialakítására, ahol a helyhatóság tulajdonában lévő Pécsi Ipari Vásár Kft. valamennyi helyi rendezvénye, többek között a Pécs Expo is végleges otthonra lelhet.
A jövőben itt rendezhetnék az egyre nagyobb közönséget vonzó Pécsi Országos Színházi Találkozót is. A létesítményegyüttes szórakoztató központtá is válhatna, hiszen jó építészeti megoldásokkal különböző vendéglátó-ipari létesítmények kialakítására is lehetőség van. Az egykori erőműépület mielőbbi hasznosításában ráadásul a város mellett az állami tulajdonban lévő Mecseki Bányavagyon-hasznosító is érdekelt, így a több mint 1,5 milliárd forintra becsült felújítás forrásai is könnyebben előteremthetők. Ettől függetlenül a város pályázati pénzeket és vállalkozói tőkét is szeretne bevonni az ingatlanfejlesztésbe.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet