BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Angyalföldön épít társasházat az Első Tisza Ingatlanfejlesztő Rt.

A főváros XIII. kerületében építi fel első társasházát a tavaly létrehozott Első Tisza Ingatlanfejlesztő Rt. A társaság az 1,3 milliárd forintból megvalósuló budapesti után több vidéki városban is tervez hasonló beruházásokat.

2002. augusztus 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Első ingatlanfejlesztő beruházását Budapesten valósítja meg a 240 millió forint alaptőkével tavaly nyáron létrehozott Első Tisza Ingatlanfejlesztő Rt. (ETI), amely társasházat épít a XIII. kerületben, a Szegedi út és a Reitter Ferenc utca sarkán. Az ingatlanfejlesztés tervezett költsége - az ETI egyik alapítójától, az Axon Lízing és Pénzügyi Rt.-től vásárolt telekkel együtt - mintegy 1,3 milliárd forint.
Az összesen 2600 négyzetméteres telken öt emeleten plusz a tetőtérben alakítanak ki 33-87 négyzetméter alapterületű lakásokat. Az épület alatt 79 férőhelyes, kétszintes mélygarázst is létrehoznak, emellett az udvaron további 26 autó parkolására lesz lehetőség. A földszinti részen összesen 160 négyzetméteres üzlethelyiség is készül, amelyet egyelőre nem osztanak meg, ám vevői igény szerint megoldható a leválasztás is. A 102 lakást kulcsrakészen adják át a vevőknek, akik várhatóan a jövő év májusában költözhetnek. Eddig a négyzetméterenként 224-245 ezer forintba kerülő lakások húsz százaléka kelt el.
Az idén áprilisban - a Közgép-Ingatlanfejlesztő Kft. fővállalkozásában - megkezdett építkezést az ETI mintegy harminc százalékban saját forrásból, a fennmaradó részt pedig az Inter-Európa Bank által nyújtott hitelből fedezi - mondta a NAPI Gazdaság megkeresésére Stummer István, az ingatlanfejlesztő cég vezérigazgatója. A társaság vidéki városokban is tervez hasonló beruházásokat.
Bubrik Gáspár

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet