A gyógyászati részleg áttelepítésével megkezdődtek a harkányi gyógyfürdő fejlesztésének előkészületei, a kivitelezési munkálatok - az építési terület átadását követően - szeptember végén indulnak. A Harkányi Gyógyfürdő Rt. a másfél milliárdos beruházás megvalósításához 750 millió forintot a Széchenyi tervre benyújtott pályázaton nyert el, a fennmaradó részt hitelből fedezik. A kivitelezőt - több pályázó közül - közbeszerzési eljárás keretében választották ki. A nyertes ZÁÉV Rt. jövő április közepére ígéri a fürdő átépítésének befejezését. Az épület tetőterében fürdőcsarnokot alakítanak ki, amelyben egyebek mellett szauna és jakuzzi is helyet kap.
A gyógyászati szolgáltatások színvonalának emelése érdekében új iszapkezelőt, galvánfürdőt és szén-dioxidos kádfürdőt építenek. A két épület összekapcsolásával új előcsarnok alakul ki, amelyben a pénztárak mellett a rendelők is helyet kapnak. Korszerűsítik és bővítik az öltözőket is. A kilencvenes évek forgalmi adatai szerint Harkányban egyre nő a külföldi vendégek száma. A délszláv országokból rendszeresen visszatérő turisták mellett mind többen érkeznek német nyelvterületről, elsősorban Németországból.
(NAPI)
