A tulajdonos pécsi önkormányzat hamarosan újabb pályázatot ír ki az Apolló mozi értékesítésére, illetve hasznosítására. A város továbbra is az egykori megyei mozivállalat Garay utcai telephelyével együtt kívánja értékesíteni az Apollót. A helyhatóság azt követően döntött így, hogy többszöri próbálkozás ellenére sem sikerült vevőt találni a belvárosi ingatlanra. A városházáról kapott információk szerint, bár korábban több ajánlat is érkezett a mozira, a testület egyiket sem tartotta elfogadhatónak. Egy pécsi társaság például továbbra is filmszínházként működtetné az épületet, ám az így konkurenciát teremtene az Uránia mozinak, amely az önkormányzat jelentős dotációjával működik. A pécsi önkormányzat tavaly 101 millió forintért vette meg a Baranya Megyei Önkormányzatnak az ingatlanban lévő tulajdonrészét, azzal a céllal, hogy könnyebb legyen értékesíteni a mozit. A helyhatóság elsősorban konferenciateremként, esetleg szórakozóhelyként tudja elképzelni a műemléki védettséget élvező ingatlan további működését.
(NAPI)
