BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az önkormányzat is beszáll a Nádor felújításába

Várhatóan 300 millió forinttal a helyhatóság is bekapcsolódik a pécsi Nádor Szálló régóta húzódó felújításába. Az sem kizárt, hogy a város és a tulajdonos Danubius Hotels közös céget hoz létre a több mint kétmilliárd forint értékűre becsült beruházás megvalósítására és a szálloda működtetésére.

2002. július 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tárgyalások jelenlegi állása szerint a pécsi önkormányzat is részt vesz a Nádor Szálló felújításában, sőt az sem kizárt, hogy a tulajdonos Danubius Hotels Rt.-vel közösen céget alapítanak az ingatlanfejlesztésre és a szálloda későbbi működtetésére – mondták lapunknak a városházán. A helyhatóság 300 millió forinttal kíván hozzájárulni a rekonstrukció mielőbbi elkezdéséhez, várhatóan ezzel az összeggel szállnak be a közös cégbe.
Az épület jövőjéről a felek között azt követően kezdődtek egyeztető tárgyalások, hogy a tulajdonos Danubius két közbeszerzési pályázatot követően sem talált olyan kivitelezőt, amely a tervezett kétmilliárd forint körüli áron vállalta volna a feladatot. Ezért a munkák elkezdését, illetve a befejezési határidőt már többször kénytelenek voltak módosítani. (Legutóbb az átadás határidejeként 2003 tavaszát jelölték meg, ám ehhez legkésőbb idén tavasszal hozzá kellett volna kezdeni a kivitelezéshez.)
A Danubiust szorítja a határidő, mivel az épületben helyet kapó 500 férőhelyes konferencia-központ a Széchenyi terv keretében 500 millió forint központi támogatást kapott (Befektető, 2001. február 26., 13. oldal). Nem véletlen, hogy a tulajdonos, amely három évvel ezelőtt az ÁPV Rt.-től mindössze 70 millió forintért vette meg az ingatlant, a közelmúltban az illetékes szakminisztériumtól felmentést kért és kapott az újabb közbeszerzési pályázat kiírása alól. Mint azt a cég képviselője az önkormányzattal is közölte, abban bíznak, hogy a város anyagi támogatásával és immár közbeszerzési eljárás nélkül még a nyáron elkezdődhet a kivitelezés.
A Nádor felújítása és a hozzá kapcsolódó regionális konferencia-központ építése korábban azért nem kezdődött el, mert a Danubius nem kapott építési engedélyt. Ennek kiadását, illetve a munkák elkezdését elsősorban az hátráltatta, hogy a szomszédos városi bíróság nemrég rendbe hozott épülete a mélygarázs építése miatt megsérülhet. A munkák elkezdéséhez egyébként a műemlékvédelmi szakhatóság engedélyére is szükség volt. Végül az önkormányzat közreműködésével olyan egyezség született, amelynek értelmében a beruházó Danubius 40 millió forintos bankgaranciát vállalt az esetleges károk elhárítására.
A Király utcai Palatinus Hotellel egy tömböt alkotó Nádor Szállóban a tervek szerint 55 szállodai szobát és több kisebb rendezvénytermet, valamint mélygarázst alakítanak ki. Bár az 1902-ben épült Nádor hivatalosan nem élvez műemléki védettséget, a háromszintes épület jövőbeni funkciójával kapcsolatban a város önkormányzata nemcsak ahhoz ragaszkodott, hogy a földszinti kávézó, söröző és étterem megmaradjon, hanem ahhoz is, hogy a sétálóutcára néző s korábban már felújított Palatinushoz kapcsolódó emeleti szintek is eredeti funkciójuknak megfelelően, szállodaként működjenek. Közös beruházás és működtetés esetén mindennek megvalósítását még könnyebben ellenőrizhetné a város.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet