Lapunk értesülése szerint turistaszálló épül Barcson, a közelmúltban központi források segítségével kialakított drávai kikötő szomszédságában. A helyhatóságnál kérdésünkre elmondták, hogy hónapokig tartó egyeztető tárgyalások után sikerült megállapodniuk a helyi vasútállomáshoz tartozó, korábban utasellátóként működő ingatlan értékesítéséről a tulajdonos MÁV Rt.-vel. Az önkormányzat mindössze kétmillió forintért jutott az épülethez, míg a Resti Rt.-nek hárommilliót fizet a használati jog átadásáért. Információink szerint a város nem maga kívánja felújítani és működtetni az ingatlant, hanem azt - a funkció szigorú megkötésével - várhatóan ugyanolyan áron továbbadja a drávai sétahajójáratot is működtető Torma József vállalkozónak.
Az állomás és az ingatlan mindössze néhány méterre van a határfolyótól s attól a közforgalmú kikötőtől, amelyet több hasonló drávai létesítménnyel együtt néhány hete adtak át (NAPI Gazdaság, 2002. március 20., 5. oldal). A tervek szerint az egykori resti emeleti részében mintegy harminc vendég elhelyezésére alkalmas szállót, a földszinten pedig a vendégek fogadására és kiszolgálására szolgáló létesítményeket alakítják ki. A beruházás költsége várhatóan megközelíti az 50 millió forintot. A tervek szerint további 12-14 főt tudnak majd elhelyezni azon az úgynevezett állóhajón, amely már a barcsi kikötőben horgonyoz, s kifejezetten vendéglátásra alakítják át és rendezik be.
(NAPI)
