BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új gazdája lesz a váli Ürményi-kastélynak

A tulajdonos váli helyhatóság rövidesen rendkívüli ülésen dönt arról, ki nyeri azt a pályázatot, amelyet a helyi Ürményi-kastély értékesítésére, illetve hasznosítására írtak ki. Az értékes, ám hosszú évek óta üresen álló és ezért meglehetősen rossz állapotba került műemlék épületre tíz ajánlat érkezett.

2002. május 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen tíz ajánlat érkezett arra a pályázatra, amelyet a Fejér megyei Válon lévő Ürményi-kastély értékesítésére és hasznosítására írt ki a tulajdonos helyhatóság. A hosszú évek óta üresen álló, ám rendkívül értékes műemlék épület néhány éve került az önkormányzat tulajdonába. A képviselő-testület a közelmúltban úgy döntött, az ingatlant értékesítik, szigorú megkötésekkel. Az ajánlattevőkkel egyenként folytatott tárgyalást a tulajdonos, s előbb három, majd két pályázó maradt a ringben. Az utóbbiak között - a megajánlott vételár, valamint az épület jövőbeni hasznosítását és a település érdekeit figyelembe véve - várhatóan még ebben a hónapban dönt a képviselő-testület. A helyhatóságnál kilétüket egyelőre nem kívánták nyilvánosságra hozni, s azt sem közölték, hogy mekkora összeget ajánlottak a többhektáros park közepén elterülő épületegyüttesért. (Lapunk úgy tudja, két hazai, az elmúlt időszakban az ország több pontján is jelentős ingatlanfejlesztéseket végrehajtó társaságról van szó.)
Azt viszont tudni lehet, hogy az egyik versenyben lévő cég kulturális és idegenforgalmi központtá, a másik pedig magas szintű szolgáltatásokat kínáló szociális, illetve egészségügyi intézménnyé alakítaná az Ürményi-kastélyt. Az átépítés és a felújítás költsége mindkét esetben több száz milliós nagyságrendű. Az önkormányzattól kapott információk szerint a műemlék épület rekonstrukciója még az idén elkezdődik, s jövőre be is fejeződik.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet