BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem vált tulajdonost a tamási fürdő

Úgy tűnik, egyelőre mégsem lesz új gazdája a Tamási Termál Fürdő Kft.-nek, miután a kilenc tulajdonos települési önkormányzat közül öt továbbra sem támogatja a tervezett tőkeemelést. Mindez azt jelenti, egyelőre nem kezdődik el a több mint kétmilliárd forint értékű fürdőfejlesztési program sem.

2002. május 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét bizonytalanná vált az a több mint kétmilliárdos fejlesztési program, amelyet a tamási termálfürdő átfogó fejlesztése érdekében vállalkozói tőke és központi támogatás segítségével kívántak megvalósítani. A kilenc tulajdonos települési önkormányzat közül ugyanis öt továbbra sem támogatja, hogy a Tamási Termál Fürdő (TTF) Kft.-nél Balogh Gyula és az általa képviselt német-holland befektetőcsoport 400 millió forintos tőkeemelést hajtson végre. Lapunk információi szerint a felek abban állapodtak meg, hogy egyelőre elhalasztják a döntést, amelyben közrejátszik az is, hogy a tulajdonosok közül többen keveslik a tőkeemelésként megajánlott összeget, illetve nem támogatják, hogy a fürdő magántulajdonba kerüljön. Úgy tudjuk, ellenzi a fürdő eladását a térség országgyűlési képviselője, Dávid Ibolya is, aki szerint az értékesítés csak a legvégső megoldás lehet. A döntés elhalasztása után felmerült, hogy a tamási gyógyfürdőnél - pályázati források segítségével - egyelőre egy mindössze 40 millió forint értékű fejlesztési programot valósítanak meg. Néhány héttel ezelőtt még úgy tűnt, minden akadály elhárult az elől, hogy egy tőkeemeléses tranzakcióval új tulajdonoshoz kerülhessen a tamási termálfürdő. Szabó Gyula, a befektetőjelölt és a Tamási Közös Víz- és Csatornamű Kft. jogi képviselője lapunknak nyilatkozva elmondta: olyan megállapodástervezetet dolgoztak ki, amely szerint Balogh Gyula és az általa képviselt német-holland befektetőcsoport emel tőkét a jelenleg még kizárólag helyhatósági tulajdonban lévő TTF-ben. Ezt követően a fürdő tulajdonosától, a Tamási Közös Víz- és Csatornamű Kft.-től megveszik a strandot és a kempinget, majd a TTF valósítja majd meg azt a fejlesztési programot is, amelyet már korábban elterveztek (NAPI Gazdaság, 2002. április 24., 5. oldal). A Tamási Közös Víz- és Csatornamű Kft. 62 százalékban a tamási helyhatóság, 38 százalékban pedig kilenc térségbeli települési önkormányzat tulajdonában van. A mindössze hárommillió forintos törzstőkével kifejezetten a fürdő fejlesztésére a közelmúltban létrehozott Tamási Termál Fürdő Kft. harmada a helyi, harmada pedig a kilenc települési önkormányzaté, míg a fennmaradó egyharmad részt a Víz- és Csatornamű birtokolja.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet