BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre indul a pápai termálközpont-fejlesztés

2001. december 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány hónapon belül elkezdődhet az a csaknem 1,5 milliárd forintos ingatlanfejlesztés Pápán, amelynek keretében termálturisztikai központot építenek - erősítette meg lapunk információit Kovács Zoltán. A város polgármestere elmondta, hogy a beruházás 782 millió forint központi támogatással valósul meg. Ehhez a Széchenyi terv keretében, a termálturisztikai pályázat révén sikerült hozzájutni. A többhektáros területen az új fürdő és szabadidő-komplexum mellett - ugyancsak központi támogatás segítségével - egy négycsillagos szállodát is szeretnének mihamarabb tető alá hozni, s később egy rekreációs központtal is kiegészíteni. A beruházás első üteme már a jövő tavasszal elkezdődik, s 2003-ra be is fejeződik. Az önkormányzat a létesítményegyüttest annak elkészülte után szakmai befektetőkkel, piaci alapon kívánja működtetni - tette hozzá a polgármester. A város már döntött arról is, hogy a jelenlegi strandfürdő területét is hasznosítják, megtartva a műemléki védettséget élvező főépületet.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet