BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a panelház-korszerűsítési program

2001. november 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Központi, valamint önkormányzati támogatással elsőként Dunaújvárosban, Kaposváron és Nyíregyházán kezdődhet el a panellakások korszerűsítése - jelentették be a somogyi megyeszékhelyen. Kaposváron három társasház 105 lakásának teljes felújítására, illetve hőszigetelésére 36,7 millió forintot költenek. Ebből a lakóknak 12,2 millió forintot kell fizetniük, a többit a Gazdasági Minisztérium, illetve a helyhatóság forrásból fedezik. A beruházás révén a 105 család egy fűtési szezonban átlagosan 1,6 millió forintot takaríthat meg. Szita Károly polgármester elmondta: a város mintegy 9400 házgyári technológiával készült otthonának fűtés-korszerűsítésére eddig már több mint 30 millió forintot költöttek. Az említett összeg a felét fedezte a lépcsőházi hőmennyiségmérők felszerelésének. Jelenleg a városban már valamennyi távfűtéses házban, lépcsőházanként mérhető és szabályozható a fűtés. Az önkormányzat jövő évi költségvetésében a panelházak korszerűsítésére, elsősorban hőszigetelésére és fűtési rendszerének korszerűsítésére 20 millió forintot különített el.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet