Sokaknak „too much” az e-mail
Bár mindenki elismeri az elektronikus levelezés hasznosságát az oktatásban is, sokan úgy látják, hogy mivel túlságosan megkönnyíti a kommunikációt, sokszor felesleges zaklatás eszközévé válik, lebont bizonyos szükséges határokat a diákok és tanáraik között. Bár az e-maileken keresztül könnyebb elérni a segítségre szoruló vagy az olyan diákokat, akik egyébként szóban nemigen szólnak hozzá az órákon, sok diák teljesen felesleges kérdések feltételére használja az elektronikus levelezést. Például előfordult, hogy tanácsokat kértek oktatási segédanyagok beszerzéséről vagy jegyzetekért fordultak a tanárhoz, mondván, betegség miatt ki kellett hagyniuk egy-egy órát. Emellett az is előfordul, hogy tanítási tanácsokat adnak vagy osztálytársaikról alkotott véleményükkel traktálják tanárukat. Sok főiskola és egyetem nem tudja, hogyan kezelhetné ezt a problémát. Meg Worley, a kaliforniai Pamona College tanára úgy véli, sok gondot megelőzhet, ha a szemeszterek elején világos szabályokat fektetnek le a diákokkal közösen, mivel fordulhatnak egymáshoz e-mailben és mivel nem – tudósított a The New York Times.
Célkeresztben az Apple
Olyan számítógépes vírust fedeztek fel, amely az eddig az ilyen kártevőkkel szemben alapvetően védettnek tartott Apple Macintosh komputerek Mac OS X operációs rendszerét támadja meg. Bár a vírust a McAfee és a Symantec it-biztonsági cégek is alacsony veszélyességűnek ítélik, nem örömteli, hogy megnyitotta az OS X-et érő támadások sorát. A kártevő az Apple iChat folyamatos üzenetküldő rendszerén keresztül továbbítja magát azokhoz, akik szerepelnek az általa korábban megfertőzött számítógép címlistájában. Számos biztonsági cég felvette vírusadatbázisába az új károkozót – számolt be a fejleményekről a ZDNet.
Reszkess, Oroszország!
Arra akarja rábírni az USA kereskedelmi hatóságait az International Intellectual Property Alliance (IIPA), hogy nevezzék meg Oroszországot, mint az egyik olyan helyét a világnak, ahol nagyon csúnyán megsértik a szerzői jogokat. A szervezet becslése szerint Oroszországban 85 százalék a kalózszoftverek aránya az üzleti felhasználók körében, 67 százalék ugyanez az arány a zenei fájlok terén, 81 százalék a mozifilmek esetén és 82 százalék a szórakoztató szoftverek „piacán”. Az IIPA által kiszemelt listán pillanatnyilag csak Ukrajnát tartják számon, mint olyan országot, ahol különösen súlyosan sérülnek a szerzői jogok. Az IIPA úgy véli, Ukrajnát, továbbá Kínát, Egyiptomot, Thaiföldet és Venezuelát alacsonyabb státusba lehetne helyezni, mivel ezekben javult a helyzet. Szintén sokat tettek 2005-ben a korábbiakhoz képest a szerzői jogok védelméért Pakisztánban, Brazíliában és Tajvanon – tudósított az ITWorld.
Polygon-szervizszerződések
A Polygon Informatikai Kft. látja el 2005-től az Allied Telesyn hálózati eszközeinek a – garanciális tevékenységnél magasabb szintű – szerviztevékenységét. Emellett ez év március 29-től a gyártó eszközeire már a disztribútoroknál is megköthető ez a típusú szerződés – ismertette az új megállapodásokat Gergely István, a Polygon szervizigazgatója. Az Allied Telesyn két legnagyobb hazai disztribútora, az Ingram Micro és a Young B.T.S. egyfajta viszonteladóként értékesíti majd a Polygon szervizszolgáltatásait.
Novell: 8 millió eladott licenc
A Novell Open Enterprise Server gyártója bejelentette a termékkel kapcsolatos hosszú távú terveit, köztük annak következő két változatát. A NetWare legújabb verziójaként bejelentett szerverszoftver, a világ első vegyes forráskódú vállalati megoldása tavaly került bevezetésre, azóta a Novell több mint 8 millió Open Enterprise Server-licencet szállított új, illetve meglévő ügyfeleinek. Az Open Enterprise Server „Cypress” kódnevű következő verziójának megjelenése 2007 közepére várható. Ez a verzió lehetővé teszi a szerverek virtualizációját, valamint a Novell eDirectory és a Microsoft Active Directory szolgáltatásainak továbbfejlesztett integrálását a Kerberos technológia használatával. Támogatni fogja továbbá az AMD és az Intel 64 bites processzorait is. Az ezt követő „Ponderosa” kódnevű verzió a Novell következő generációs együttműködő szolgáltatásait helyezi előtérbe. Emellett tartalmazni fog számos munkacsoportplatform-újítást is.
Montana–Posta Biztosító szerződés
A Posta Biztosító 2005 nyarán megpályáztatta ügykövető és dokumentumkezelő rendszerének bevezetését, amelyet a Montana Rt. nyert meg MonDoc rendszerével. A Montana munkáját a Doc-Soft Kkt. támogatta alvállalkozóként, amely a MonDochoz integrálódó Ascent Capture megoldással valósította meg a papíralapú dokumentumok tömeges elektronizálását. A 2003-ban alapított Posta Biztosító díjbevétele 2005-ben 16,5 milliárd forint volt.
