BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Laptopot, napi egy euróért

Még az idén kész lehet a hallgatói laptopprogram, az oktatási tárca és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) képviselői holnap tárgyalnak arról a javaslatról, hogy a főiskolások és egyetemisták - francia minta alapján - napi egy euró körüli, vagyis 250-300 forintos árért lízingelhessenek hordozható számítógépeket.

2005. augusztus 31. szerda, 08:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A diákszervezet még tavasszal állt elő ezzel az indítvánnyal, amelyet az oktatási miniszter akkor támogatott. A HÖOK közben számítástechnikai nagyvállalatokkal tárgyal, a tárca jogászai pedig olyan jogszabályon törik a fejüket, amely lehetővé teszi a diákok esetleges hátralékainak behajtását. A programban állami pénz nem szerepelne, a minisztérium csak a szabályozásért felelne. Egyelőre annyi látszik biztosnak, hogy a hallgatók három éven keresztül havi 6-8 ezer forintos részletekben fizetnék ki a számítógép árát. A Magyar Hírlap úgy tudja, hogy a pénzügyi rizikót a HÖOK által létrehozott 'hallgatói kockázati közösség' vállalná, de még nem tudni, milyen jogi formában. (MH 1., 6. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet