A diákszervezet még tavasszal állt elő ezzel az indítvánnyal, amelyet az oktatási miniszter akkor támogatott. A HÖOK közben számítástechnikai nagyvállalatokkal tárgyal, a tárca jogászai pedig olyan jogszabályon törik a fejüket, amely lehetővé teszi a diákok esetleges hátralékainak behajtását. A programban állami pénz nem szerepelne, a minisztérium csak a szabályozásért felelne. Egyelőre annyi látszik biztosnak, hogy a hallgatók három éven keresztül havi 6-8 ezer forintos részletekben fizetnék ki a számítógép árát. A Magyar Hírlap úgy tudja, hogy a pénzügyi rizikót a HÖOK által létrehozott 'hallgatói kockázati közösség' vállalná, de még nem tudni, milyen jogi formában. (MH 1., 6. old.)
