Három új csúcstechnológiájú termék gyártását kezdte meg a napokban a győri Philips Components Kft. Az új CD- és DVD-lejátszókat, valamint a merevlemezes autós DVD-lejátszókat az Egyesült Államokban, Kínában és később Európában értékesítik. Hans-Martin Maier ügyvezető igazgató elmondta: a hagyományos termékek összeszerelése alacsonyabb bérszintű országokba, köztük Ukrajnába kerül át, de Magyarországon marad a korszerűbb készülékek gyártása és fejlesztése. A termelés átcsoportosítása nem hoz lényeges változást a létszámban. Jelenleg 2600-3000 fő dolgozik a győri üzemben. A Philips lát fantáziát a magyarországi logisztikában is, de ezen a területen a cég szerint ma még kevés a jól képzett szakember. Ezért felvették a kapcsolatot az egyetemekkel, és igyekeznek támogatni a piacképes mérnökök képzését. (VG 5. old.)
