BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar informatikus zsarolta az Ericssont

2004. október 7. csütörtök, 08:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Október elején ipari kémkedés gyanújával őrizetbe vettek egy magyar állampolgárt Svédországban, aki az Ericssont próbálta megzsarolni - közölték stockholmi igazságügyi források. Svéd sajtóhírek szerint a 20 éves informatikus 2002 októbere és 2004 júliusa között behatolt az Ericsson számítógépes hálózatába és hozzájutott a mobilrendszerekkel kapcsolatos információkhoz, amelyeket az Ericssonnak akart eladni. A biztonsági szolgálat lefülelte, a nemzetbiztonsági hivatal pedig csapdát állított neki. (MH 9. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet