Megjósolható, hogy az athéni doppingügynek nem lesz felelőse. Sem a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), sem a Sportminisztérium nem érzi felelősnek magát. Gyurcsány Ferenctől annyi tellett eddig, hogy kijelentette, nem kíván sárdobálásban részt venni, Schmitt Pál, a MOB elnöke pedig nem kíván nyilatkozni az ügyben. Az összes sporttal foglalkozó szervezet elhatárolódik a felelősség vállalásától, amiben az a legszomorúbb, hogy már nem is csodálkozunk ezen.
Miért foglalkozunk ezzel az informatikai oldalon? Azért, mert végigböngésztük a parlamenti pártok honlapjait – mint a legolcsóbbnak, a legeslegkorszerűbbnek mondott médiát –, hogy mit is írnak e témában, s nem találtunk semmit. Illetve majdnem semmit.
Az MSZP honlapján rákeresve a „dopping” szóra két találatot kapunk. Gyurcsány úr humorosnak szánt mondatait olvashatjuk, amelyek azután hangzottak el, hogy megkapta a pártkongresszus bizalmát. „Fantasztikus győzelem született ma. Ezt a győzelmet Majoros István birkózó érte el: olimpiai bajnok lett.” A hatalmas derültség után hozzátette: „Majorosnak el kell mennie doppingvizsgálatra, de ő inkább kihagyná ezt az aktust.” A másik találat a Magyar Sajtó 2002. májusi cikkében szerepel, amely a köztévé helyzetével foglalkozik.
Az SZDSZ honlapján csak egy 2003-as, Szijjártó Péter (Fidesz) a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvényjavaslata olvasható a doppingszerek és tiltott teljesítményfokozás tárgyában. Igaz, ezt kétszer is megtalálja a kereső.
Az MDF keresőjével sem található semmilyen állásfoglalás, hír, bármi, ami a doppingüggyel kapcsolatos.
A Fidesz – Polgári Szövetség honlapján hiába kerestük a dopping szót, semmilyen összefüggésben nem található meg. Viszont ha az olimpia szóra keresünk, kiderül, hogy Orbán Viktor a jövőbe lát.
„A mai napon kezdetét vevő Olimpia – miként saját életünk is – küzdelem, amelynek szintén megvannak a maga írott és etikai szabályai, hogy rendbe szervezzék életünket.” Hangsúlyozta, hogy „a szabad ember szabadossá válik szabályok nélkül”. A kecskeméti Református Általános Iskola és Gimnázium tornacsarnokának avatásán a Szentírás szavait idézve figyelmeztetett arra, hogy „ha küzd is valaki, nem koronáztatik meg, ha nem szabályszerűen küzd”.
