BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Intel továbbfejlesztette mobiltechnológiáját

2004. augusztus 31. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Intel bejelentette, hogy újabb vezeték nélküli eszközt biztosít az Intel Centrino mobiltechnológiára épülő notebookokhoz. Az új és szép nevű – Intel PRO/Wireless 2915ABG – megoldásban szoftverek, továbbfejlesztett biztonsági megoldások, illetve a három Wi-Fi szabvány támogatása kapott helyet. Az új háromsávú vezeték nélküli modul (támogatva a 802.11a, b és g szabványokat), illetve a vezeték nélküli szoftver gyorsabbá és egyszerűbbé teszi a végfelhasználóknak bármely Wi-Fi-hálózattal való vezeték nélküli kapcsolat felállítását, illetve használatát.
A Pyramid elemző csoport szerint 2007-re több mint 700 millió Wi-Fi-felhasználó lesz a világon. Azonban bármennyire elterjedt is lesz, a vezeték nélküli számítástechnika előnyeit még mindig körüllengik a biztonság és a komplexivitás körüli kétségek. Az Intel jelentősen továbbfejlesztett több kulcsfontosságú területet a vezeték nélküli számítástechnikán belül, amelyekkel egyszerűbbé és biztonságosabbá válik a világon elterjedt Wi-Fi-hálózatokhoz való csatlakozás – olvasható a chipgyártó közleményében.
„A Wi-Fi-hálózatok száma továbbra is dinamikusan nő, azonban a felhasználók még mindig aggodalmukat fejezik ki a csatlakozás bonyolultságával, illetve a hálózat biztonságosságával kapcsolatosan” – mondta Jim Johnson, az Intel alelnöke, a Wireless Networking Group ügyvezető igazgatója.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet