Közzétette 2004 első félévi eredményeit az IQSYS Informatikai Rt. Ezek szerint a cég az esztendő első felében 1629 millió forint bevételre tett szert, amely 25 százalékkal haladta meg a tavalyi év azonos időszakának eredményét. A bevételen belül a hozzáadott érték 1014 millió forint volt.
„Az eredményekből két fontos következtetés vonható le. Az egyik, hogy szemlátomást jót tett a vállalatnak a tavalyi átalakítás, amelyben a KFKI Csoport egésze részt vett. A másik, hogy már egyértelműen látszik: a pangás után az idén egy érezhető, markáns növekedésnek indult a piac” – nyilatkozta Verseghi Nagy Miklós, a társaság ügyvezető igazgatója. Hozzátette, ha terveiket a második félévben is teljesíteni tudják, akkor az év végére 3,7 milliárd forint árbevételt érhetnek el.
Az IQSYS-en belül a legtöbb bevételt a pénzintézeti üzletág hozta, s jól teljesített az ipari és a telekommunikációs üzletág is – olvasható a társaság közleményében. A bevétel nagyjából felét hat nagy projektből realizálták; egy nagy állami, három banki és két nagyvállalati beruházást sikerült elnyernie a társaságnak, amelyek egyenként is 100 millió forintos nagyságrendűek voltak. A bevételek másik fele több közepes és kis megbízásból tevődött össze – közölte az igazgató, aki szerint figyelemreméltó az egyedi megoldások piacának élénkülése és az a trend, amely szerint a különböző üzleti intelligencia-, adattárház- és dokumentumkezelési megoldások iránt egyre több kisvállalat mutat érdeklődést.
A társaság bővülése kapcsán Verseghi elmondta: a cég 140 szakembere dolgozik különböző projekteken országszerte, de a közeljövőben szükség lehet a létszám növelésére. „A létszámbővítéssel óvatosak vagyunk, mivel a hatékonyság további növelése is terveink közt szerepel” – jelentette ki az igazgató.
