Magyarországon tavaly 42 százalékos volt az illegális szoftverhasználat, 6 százalékponttal kedvezőtlenebb a világátlagnál - derül ki a BSA és az informatikai piackutatással foglalkozó IDC tanulmányából, amely világszerte 5600 interjú alapján készült. A hazai szoftverpiac a 22. legtisztább a világon, az uniós újoncok közül csak Csehország előzi meg, több mediterrán uniós tagállam pedig mögénk került. (MH 11. old., NSZ 5. old., VG 10. old., NG 4. old.)
