BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordot döntött az Oracle

2004. június 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä napi gazdaság
Az Oracle Corporation bejelentette a 2004-es üzleti év negyedik negyedévének és a teljes üzleti évnek a pénzügyi eredményeit. A 2004-es üzleti év nettó nyeresége 16 százalékkal, 2,7 milliárd dollárra nőtt. Az összes bevétel hét százalékkal emelkedett, és 10,2 milliárd dollárt tett ki. A szoftverértékesítés árbevétele 12 százalékkal, 8,1 milliárdra bővült, a szolgáltatásokból származó bevétel viszont nyolc százalékkal, 2,1 milliárdra csökkent. Az év során a profitráta 38 százalékos volt, ami szintén megdönt minden eddigi rekordot. „Az üzemi nyereség 2004-ben 3,9 milliárd dollár volt” - mondta Jeff Henley, az Oracle elnöke és pénzügyi igazgatója. „Ez a legjobb üzemi nyereség a vállalat történetében; még az internetes aranyláz éveiben elért legjobb eredményünket is meghaladja” - tette hozzá.
„Hat hónapja vezettük be a grid technológiát, azóta az új adatbázislicencek értékesítése folyamatosan nő” - jelentette ki Larry Ellison, az Oracle elnök-vezérigazgatója. „Ez a megoldás még csak most kezd elterjedni, de az Oracle Database 10g értékesítésében máris gyors fellendülésre számíthatunk. A piac most kezdett el áttérni az olcsó hardverekből álló hálón (grid) működő adatbázisokra és alkalmazásszerverekre, és ebben az Oracle jár az élen” - hangsúlyozta.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet