A Microsoft és az Oracle bejelentette, hogy az Oracle Premier szintű partnerként részt vesz a Microsoft Visual Studio Iparági Partner (VSIP) programjában. Az együttműködés lényege az Oracle azon törekvése, hogy adatbázis-kezelő szoftvere és a Microsoft Visual Studio .NET 2003 szorosabb integrációjával segítse a fejlesztők hatékonyságát, valamint az Oracle-alapú alkalmazásoknak a Windows-platformon történő bevezetését. Az Oracle tervei szerint még 2004-ben letölthető lesz a Visual Studio .NET 2003 környezettel történő integrációra szolgáló csomag az Oracle Technology Network webhelyéről (http://otn.oracle.com).
