BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Írországban bővíti kapacitásait az Intel

2004. május 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Intel bejelentette, hogy kétmilliárd dollárt kíván befektetni írországi létesítményei fejlesztése céljából. A vállalat az összeget a 65 nanométeres gyártási technológia kiépítésére, illetve írországi területén egy új üzem felépítésére kívánja fordítani. Az ír fejlesztési hatósággal (Irish Development Authority) kötött megállapodás értelmében az Intel különböző támogatásokban és egyéb ösztönző programokban részesül, amennyiben továbbra is befektetéseket eszközöl Írországban. A chipgyártó 1989 óta közel hatmilliárd dollárt invesztált írországi tevékenységeibe, miközben 4700 alkalmazottat és vállalkozót foglalkoztatott.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet