Az Intel bejelentette, hogy kétmilliárd dollárt kíván befektetni írországi létesítményei fejlesztése céljából. A vállalat az összeget a 65 nanométeres gyártási technológia kiépítésére, illetve írországi területén egy új üzem felépítésére kívánja fordítani. Az ír fejlesztési hatósággal (Irish Development Authority) kötött megállapodás értelmében az Intel különböző támogatásokban és egyéb ösztönző programokban részesül, amennyiben továbbra is befektetéseket eszközöl Írországban. A chipgyártó 1989 óta közel hatmilliárd dollárt invesztált írországi tevékenységeibe, miközben 4700 alkalmazottat és vállalkozót foglalkoztatott.
