Elektronikus önkormányzati csomagot dolgozott ki az Axis Kft. Berkovich Gábor, a cég ügyvezető igazgatója elmondta, hogy együttműködési megállapodást kötött az Axis Consulting és a Jegyzők Országos Szövetsége az Elektronikus Önkormányzat szoftver széles körű terjesztésére, illetve alkalmazására. Az E-Önkormányzat programcsomag segítségével gyorsabbá, hatékonyabbá tehető a körjegyzőségek, kisvárosok, községek önkormányzatainak napi munkája. A program a napi ügyvitel során keletkező adatokat rögzíti, tárolja és elemzi, valamint támogatja az önkormányzatok „kincstári” ügyvitelét is. Az államigazgatással kompatibilis jelentési és tájékoztatási rendszere nagyon megkönnyíti a kapcsolattartást a felettes szervekkel, hatóságokkal - állítja a fejlesztő.
Az Axis szakértői által kialakított szoftvercsomag egyúttal az ügyfelek számára is elérhetőbb, nyitottabb, segítőkészebb önkormányzatot jelenthet. Sajátos felépítésének köszönhetően minden egyes szakmai terület a rászabott feladatokat a saját rendszere szerint dolgozhatja fel. Az E-Önkormányzat már több mint negyven önkormányzatnál bizonyította használhatóságát - olvasható a társaság közleményében.
