BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Digitális versenyfutás Európában

2003. szeptember 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Forrester Research kutatócég szerint idén az internetes zeneforgalmazás értéke Európában eléri a 24 millió eurót, de 2007-re elérheti az 1,3 milliárdot is. A növekedés motorjául a korábban elterjedt előfizetéses szolgáltatásokkal szemben sokkal inkább a zeneszámonkénti fizetős letöltések szolgálnak majd, illetve az a körülmény, hogy Európában is egyre jobban elterjed a széles sávú internet-hozzáférés.
A Microsoft elindította MSN Music Club nevű fizetős zeneszolgáltatását, amely az amerikai iTunes digitális zenebolthoz hasonlóan lehetővé teszi zeneszámok letöltését. Az új online-zenebolt vásárlói 0,99 euróért tölthetnek le egy zeneszámot a mintegy 200 ezer közül. A brit vásárlók 75 pennys egységáron tölthetik le kedvenceiket, de a kiemelten kezelt, úgynevezett aranyszámokat - vagyis a hivatalos bolti megjelenés előtt álló, a rádióállomásoknak elküldött felvételeket - 1,19 fontért másolhatják le.
Amerikában az iTunes áprilisi indulása óta mintegy 7 millió zenei felvételt értékesített fizetős letöltések formájában, és ezzel a konkurens szolgáltatások feltűnését idézte elő. Az Egyesült Királyságban az előfizetéses zeneszolgáltatás ígéretesen fejlődik, az erre szakosodott amerikai székhelyű Emusic már 165 ezer előfizetővel dicsekedhet a szigetországban.
Az O2 nevű mobilcég 2003 márciusában jelentkezett egy lejátszóval, amellyel zenei fájlokat lehet letölteni, meghallgatni és PC-n tárolni. A próbaidő májusra volt ütemezve, s az akkori tervek szerint siker esetén már az év vége előtt elindítják a zeneszolgáltatást. Kérdés, hogy ebből most, a Microsoft konkurens szolgáltatásának elindulását követően mi fog valósul meg, ugyanis az O2 a zeneszámokat a tervek szerint drágábban árulná.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet