Alig született meg az első mobiltelefon-hálózat Afganisztánban, máris kiadják a második GSM-licencet. Ennek ellenére az afganisztáni küldetésben részt vevő magyar bakák nem tudják majd mobiltelefonon felhívni itthon maradt szeretteiket, mert egyik magyarországi mobilszolgáltatónak sincs roamingszerződése a már működő afgán szolgáltatóval. A Vodafone igény esetén partnerein keresztül műhold segítségével képes roamingkapcsolatot megteremteni - közölte a Napi Gazdasággal Pál Beáta, a társaság sajtószóvivője. Hozzátette, ha a Honvédelmi Minisztérium megkeresi a társaságot, a Vodafone kedvezményes megoldást tud ajánlani.
