Budapest közlekedésében a kisföldalatti, valamint a 2-es és 3-as metróvonalak a rajtuk közlekedő évente több mint 300 millió utassal meghatározó szerepet játszanak - írja a két távközlési társaság közleménye. Az országos felszíni lefedettség biztosítását követően jogos igényként merült fel, hogy a metró napi közel egymillió utasa az összesen 42, többnyire felszín alatti állomás mindegyikén, továbbá az állomások közötti szakaszokon is szabadon telefonálhasson, üzenetet küldhessen, vagy böngészhesse a WAP oldalakat. A két meghatározó mobilszolgáltató évekkel ezelőtt kezdte meg, és 2002 végén közös, összehangolt fejlesztés eredményeként fejezte be a metró lefedettségét biztosító hálózat kiépítését, így a Westel és a Pannon GSM ügyfelei a beszélgetések mellett a cégek nyújtotta minden szolgáltatást - SMS, WAP, MMS, GPRS - is használhatnak az utazás során. Az együttműködésnek köszönhetően a szokásosnál nehezebb körülmények ellenére, párhuzamos rendszerek kiépítése nélkül, kiváló minőségben nyújtható a mobilszolgáltatás. A hálózat bővülésével és a lefedett állomások számának növekedésével folyamatosan nőtt a beszélt percek száma és az SMS-forgalom. A használati szokások eközben átalakultak, a kezdeti, arányaiban kiugró SMS-forgalom mellett erőteljesebbé vált a beszédforgalom, miközben egyre többen kezdeményeztek hívásokat és küldtek SMS-üzeneteket a földalattiból, ami több alkalommal kapacitásnövelést is igényelt a szolgáltatóktól.
(NAPI)
