BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Búcsú az Explorertől

Egyes források szerint az Internet Explorer napjai meg vannak számlálva, mert a Microsoft megválni készül a böngészőprogramtól. Az Explorer utolsó verzióját a legkésőbb a jövő év második felében megjelenő Office 11 tartalmazza majd, ezután azonban megszüntetik a termékvonalat.

2003. január 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Internet Explorer következő, 7.0-s változata helyett állítólag a Windows .NET nevű verziója lesz az utolsó Microsoft böngésző, amely külön alkalmazásként jelenik majd meg – olvasható az Ant Kft. hírlevelében. A .NET keretrendszer ugyanis a webes kapcsolatok létrehozásának lehetőségét alapszolgáltatásként az operációs rendszerbe integrálja, ennek köszönhetően teljesen el fog tűnni a jelenleg még élesen fennálló megkülönböztetés online és offline tartalom között. Így az új alkalmazások weben keresztül elérhető dokumentumokkal éppen úgy tudnak majd dolgozni, mint a lokális fájlokkal, ami értelmetlenné teszi egy külön böngészőprogram futtatását.
A nem .NET-alapú platformokhoz a Microsoft a jövőben csakis az MSN Explorert fogja kínálni, amelynek legújabb változatát – óriási reklámkampány közepette – október végén indították újra Amerikában. Az Internet Explorer utolsó verziója olyan speciális szolgáltatásokat is kínál XP-felhasználók számára, amelyet a Windows széria korábbi tagjait futtatók nem fognak tudni használni, sőt a böngésző Windows NT-n futó változata nem is fog megjelenni. Emellett az eddigieknél sokkal szigorúbb alapbeállításokat és olyan extrákat is ígér a Microsoft böngészőjének „búcsúverziójában”, mint a felbukkanó ablakok (pop-up) letiltásának lehetősége vagy a programnak egyedi külsőt kölcsönző skinek használata.
G. J.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet