BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az IBM részesedése a szerverpiacon

2002. március 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gartner Dataquest kutatócég adatai szerint 2001-ben az IBM szerverpiaci részesedése az előző évhez képest négy százalékkal, 29 százalékra növekedett. A felmérés szerint a többi nagy szervergyártó, mint a Sun, Compaq, Hewlett-Packard, jellemzően vesztett piaci részesedéséből. Az IBM 2001-ben minden más gyártónál nagyobb részesedésnövekedést ért el a világon a Unix szerverek eladásából befolyt bevételek tekintetében - állítja Mark Shearer, az IBM eServer termékek marketingjéért felelős alelnöke, aki szerint a Unix-szegmens nagy változáson esett át, mivel a Linux kezd egyre népszerűbbé válni a nagyvállalatok körében.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet