BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felmérések a kormányzati portálokról

2002. március 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Marylandi Egyetem Robert H. Smith Üzleti Iskolája szerint az amerikai felnőtt lakosság mintegy 55 százaléka meglátogatott valamilyen kormányzati portált az elmúlt évben - írja az Infinit hírlevelében. A Gartner Dataquest kutatócég egy tavalyi felmérésének eredménye szerint 2005-re több mint megháromszorozódik a kormányzati webkikötőkre fordított összeg nagysága 2001-hez képest. A Marylandi Egyetem a különböző elektronikus kormányzati szolgáltatások, aktivitások elterjedtségét több szociológiai változó mentén is vizsgálta. A kutatók a nemek tekintetében azt találták, hogy a férfiak nagyobb arányban látogatják meg a különböző szintű kormányzati website-okat, mint a nők. A látogatók lakóhelyének földrajzi elhelyezkedése szerinti megoszlását elemezve kiderült, hogy a külvárosban és a falun élők nagyobb arányban veszik igénybe a különböző e-kormányzati szolgáltatásokat, mint a városban, belvárosban élők. A legszembetűnőbb a külvárosban lakók aktivitása, hiszen minden hivatali website-típusnál az ő arányuk a legmagasabb. Az eredmény mögött talán az húzódhat meg, hogy a külvárosokban több a jobb módú, magasabb iskolai végzettségű lakos, aki jobb internet-hozzáférési lehetőséggel rendelkezik - vélik a kutatók.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet