Hétfőn kezdte meg működését a Sony Ericsson Mobile Communications - a Telefonaktiebolaget LM Ericsson és a Sony Corporation vegyesvállalata -, miután megkapta az EU brüsszeli bizottsága és más szabályozási testületek végső jóváhagyását. Az új vállalat célkitűzése, hogy öt éven belül a mobil multimédiás termékek piacának első számú szereplőjévé váljon - tájékoztatott a cég. A Sony Ericsson Mobile Communications kelet-közép-európai központja Budapesten működik. Az iroda marketing-, értékesítési, disztribúciós és szervizfunkciókat lát el, Oroszországban, Lengyelországban, Ukrajnában, Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon, Szlovéniában, Horvátországban, valamint a bosnyák és fehérorosz piacokon. A budapesti irodát Wágner Tibor vezeti, aki korábban az Ericsson mobiltelefon-üzletágának regionális igazgatója volt.
D. J.
