BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az első komolyabb focibalhé

Egy régi meccs újabb fejezete a lengyel-német folytatásaként.

2006. június 15. csütörtök, 07:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A délutáni futballünnep az esti órákban súlyos összecsapásokba csapott át Dortmundban, s a helyi polícia csütörtök éjszaka háromszáz embert vett a német-lengyel mérkőzést követően - írja az mti.hu. A város rendőrfőnöke szerint ez azonban még csak a közbülső mérleg, a rendbontók utáni rendőrségi hajsza ugyanis még a kora hajnali órákban is folyt. Ennek kapcsán Hans Schulze azt hangoztatta, hogy az őrizetbe vettek száma minden bizonnyal növekedni fog.

A rendőröket számukra soha nem tapasztalt körülmények között vetették be, például a belvárosban, illetve a stadionban több mint 100 ezren gyűltek össze, valamint rendkívül sokan viselkedtek „erőszakra készülve, agresszívan és részegen”.

Az őrizetbe vettek mintegy fele-fele arányban voltak német, illetve lengyel szurkolók. A lengyelek többségét, mintegy hetven főt már a késő délutáni órákban kivonták a forgalomból. Az erőszak késő este az óváros piacának körzetében eszkalálódott, amikor a rendőrség egy százhúsz-százharminc fős német huligánokból álló csoporttal került összetűzésbe. A hatóságok körülzárták a csoportot, amelynek tagjai egyebek között üvegekkel dobálták a rendőröket. A rendőrség vezetője szerint a rendőrök közül senki nem sebesült meg, ugyanakkor szavaiból az tűnt ki, hogy a rendbontók között is csak könnyebb sérülések voltak.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet