BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyaroknál csak a bolgárok pesszimistábbak

Az Eurobarométer felmérése már többször bebizonyította, hogy a magyarok a legpesszimistábban az unió polgárai között, ezen a helyzeten 2007 tavaszán csak az tudott változtatni, hogy Románia mellett Bulgária is az EU tagja lett, és utóbbi ország polgárai még a magyaroknál is elégedetlenebbek.

2007. július 12. csütörtök, 13:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon a megkérdezettek 60 százaléka vár negatív fordulatot az ország gazdasági helyzetében, szinte ugyanennyien számítanak romlásra a munkavállalási lehetőségek terén. A pesszimizmus ellenére töretlen a magyarok EU-ba vetett bizalma: 61 százalék bízik az EU-ban, míg az összes tagállamban ez a szám 57 százalék. A magyarok fele annyira sem bízik a nemzeti kormányban és a parlamentben, mint az EU-ban. Magyarországon tovább nőtt azoknak az aránya (52 százalék), akik szerint hazánk számára összességében nem járt előnnyel az EU tagság, ez a szám még soha egyetlen tagországban nem volt ilyen magas.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet