Új törvénnyel nyitná tágra az energiahordozók piacát az Európai Unió – derül ki abból az interjúból, amelyek José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke adott a Financial Timesnak. A politikus általánosan úgy fogalmazott, hogy „a jelenlegi status quo nem működik, el kell döntetnünk, hogyan újíthatnánk meg a leghatékonyabban a rendszert”. Tanácsadói már konkrétabbak: szerintük Barroso azt akarja, hogy a nagy energiaszolgáltatók az EU-tagországok határain átnyúló versenyt folytassanak a kiskereskedelmi vásárlókért, továbbá el akar fogadtatni két új törvényt. Az egyik megtörné a piacot monopolizáló cégek befolyását, míg a másik – esetleg egy pán-európai energiahatóság felállításával – megerősítené az energiapiac európai szintű szabályázását.
