BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszól az energiaáraknak az EU

Az energiaszolgáltatók versenyeztetésével próbálná féken tartani az energiaköltségek növekedését az EU.

2006. szeptember 12. kedd, 09:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új törvénnyel nyitná tágra az energiahordozók piacát az Európai Unió – derül ki abból az interjúból, amelyek José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke adott a Financial Timesnak. A politikus általánosan úgy fogalmazott, hogy „a jelenlegi status quo nem működik, el kell döntetnünk, hogyan újíthatnánk meg a leghatékonyabban a rendszert”. Tanácsadói már konkrétabbak: szerintük Barroso azt akarja, hogy a nagy energiaszolgáltatók az EU-tagországok határain átnyúló versenyt folytassanak a kiskereskedelmi vásárlókért, továbbá el akar fogadtatni két új törvényt. Az egyik megtörné a piacot monopolizáló cégek befolyását, míg a másik – esetleg egy pán-európai energiahatóság felállításával – megerősítené az energiapiac európai szintű szabályázását.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet