BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs mese, jönnek a szomszédok januárban!

Az uniós tagságra összességében késznek tartja az Európai Bizottság Romániát és Bulgáriát.

2006. szeptember 5. kedd, 11:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Financial Times értesülése szerint az Európai Bizottság (EB) azt fogja javasolni a tagállamoknak, hogy az unió 2007. január elsején vegye fel tagjai közé Romániát és Bulgáriát. A lap egy magas rangú brüsszeli tisztviselőre hivatkozik, aki szerint ez lesz a döntés annak ellenére, hogy a két országról szeptember végén megjelenő országjelentések kemény hangon kritizálják majd a tagjelölteket, különösen Bulgáriát, amely az EU szerint nem tesz eleget a korrupció és a szervezett bűnözés felszámolására. Az EB azt fogja javasolni, hogy a bolgár belépés elhalasztása helyett utólagos jogi szankciókat és pénzbüntetést – például az uniós támogatások folyósításának felfüggesztését – helyezzenek kilátásba, ha a balkáni ország kormánya nem lép fel elég hatásosan az említett káros jelenségek ellen. A bolgárokat aggasztja, hogy ha túl kemény hangú lesz a róluk szóló országjelentés, akkor nem kapják meg mind a 25 tagország parlamentjének támogatását. Különösen a német hozzáálláson paráznak, igaz, nemrégiben a két ország parlamentjének elnöke kölcsönösen megnyugtatta egymást: a német fél támogatást ígért, míg a bolgár az EU-s elvárások teljesítését.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet