BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nappali fényözön Európa útjain

2006. augusztus 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elképzelhető, hogy az EU tagországaiban kötelezővé teszik az autók fényszóróinak nappali használatát – jelentette az Independent brit lap. Az Európai Bizottság előtt lévő javaslat szerint a jobb láthatóságnak köszönhetően évente 3-5 százalékkal csökkenne a halálos kimenetelű autóbalesetek száma, ami 1200-2000 ember életét menthetné meg. Jelenleg a 25 tagországból 14-ben van érvényben a fényszórók nappali használatát kötelezővé tevő szabály, ezek egy részében – például Magyarországon – csak lakott területen kívül kell bekapcsolni nappal is a tompított fényt. Az ötlet Svédországból származik, ahol 1967-ben vezették be az állandó világítást előíró rendelkezést. A javaslattal szembeni legfőbb érv az, hogy bár a folyamatos lámpaégetés az egyes autóknál csak minimális fogyasztásnövekedést és ezzel alig észlelhető többlet károsanyag-kibocsátást okozna, ám az Európában futó több tíz millió autó együttes szennyezéstöbblete már jelentősen rontaná a levegő minőségét.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet