BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Börtönbe a feketefoglalkoztatókkal!

2006. július 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olyan új európai uniós direktíva elfogadtatását akarja elérni az Európai Bizottság igazságügyi kérdésekben illetékes biztosa, az olasz Franco Frattini, amely börtönbüntetéssel fenyegetné a feketemunkásokat alkalmazó munkaadókat. A drákói szigor egyik indoka szerint a főként a mezőgazdaságban, a textiliparban és a vendéglátásban előforduló feketefoglalkoztatás kárt okoz a tagállamoknak és a munkavállalóknak, miközben az ilyen munkaadók sokszor mesés hasznot zsebelnek be az ő rovásukra. A másik ok az úgynevezett bevándorlási szívóhatás, vagyis hogy az ilyen munkalehetőségek megteremtése vonzza az unióba a gazdasági menekülteket. A börtönbüntetéssel a mások kiszolgáltatottságából profitálókat akarják elrettenteni, ahelyett, hogy áldozataikra, a feketemunkásokra sújtanának le a feltétlenül szükségesnél nagyobb törvényi szigorral. Frattinit erősen aggasztja, hogy egyes európai országokban szemet hunynak a feketemunka felett. Európa csak együtt tehet ez ellen valamit, a közösségi fellépés nélkül fennmarad az elfogadhatatlan helyzet – állítja.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet