Ez számos esetben látványos romboláshoz vezetett, gyönyörű házak váltak a buldózerek martalékává. Az ország tulajdonképpen önnön bürokráciájának áldozata lett. A hatvanas-hetvenes években hihetetlen mélypontra süllyedt a központi, illetve helyi hatóságok tekintélye, így aztán a kis építtetők nem éreztek különösebb késztetést arra, hogy megküzdjenek a hatóságok akadékoskodó, hónapokig eltartó engedélyeztetési ügymenetével. A gyakorlat valóban az volt, hogy a hivatal nemigen különböztette meg a tyúkól vagy egy emeletráépítés kivitelezését, és mivel évtizedeken keresztül nem is nézett ezek körmére, az engedély nélküli építkezésnek semmiféle következménye nem lett.
Folytatás a a mai NAPI Gazdaságban
