BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar diákolimpikonok Brüsszelben

2006. március 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemzetközi természettudományi diákversenyek magyar győzteseit hívta meg a múlt héten Brüsszelbe Szent-Iványi István (SZDSZ), az Európai Parlament (EP) liberális frakciójának képviselője. A kétnapos látogatás célja az volt, hogy a 22 résztvevő – zömében diák, néhány egyetemi oktató társaságában – amolyan EU-s gyorstalpalót végezzen el, már amennyi belefér 48 órába. A magyar képviselő az EP ilyen célra elkülönített anyagi támogatásából fedezte a költségeket, s elmondta, ezzel is elismerését akarta kifejezni szellemi teljesítményükért. Szent-Iványinak meggyőződése, hogy a jövő nemzedékébe kell befektetni, személy szerint is fontosnak tartja az elitképzést, a tehetséges fiatalok felkarolását. A természettudományokban jeleskedő diákok képet kaptak az Európai Parlament működéséről, találkoztak több magyar képviselővel is, beszélgetésen fogadta őket Dienes-Oehm Egon nagykövet, a magyar állandó képviselet helyettes vezetője, aki a misszió munkájáról, a magyar diplomaták feladatáról is tájékoztatta őket.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet