BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kizsákmányolták a magyarokat egy ír építkezésen

2006. március 24. péntek, 08:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A törvényben meghatározottnál jóval kevesebbet fizettek a magyar munkásoknak Írország egyik presztízsberuházásán, a dublini Spencer Dock építkezésen - állítja az egyik legnagyobb szakszervezet illetékese. Az érdekképviseleti vezető szerint az érintett 20-25 magyar munkás heti 69 órát dolgozik a törvényes minimálbér harmadáért, havi 1700 euróért, amit zsebbe, fizetési papír nélkül kap meg. Órabérük 4,5 euró, miközben a jogszabályi előírások szerint annak legkevesebb 14,85-15,33 eurót kellene kapniuk. A szakszervezeti vezetőt idéző Irish Time című lap szerint a dolgozók munkáltatója alvállalkozóként működik közre az osztrék Kronhauser cég megbízásából, a fővállalkozó pedig az ír John Sisk and Son, Írország legnagyobb építőipari vállalata. Írország egyike azoknak az uniós tagállamoknak, amelyek a 2004-es bővítés óta korlátozás nélkül engedik be az újoncok munkavállalóit, egyre több azonban a panasz, hogy alulfizetik a dolgozókat. (NSZ, 16. old., MH, 12. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet