A törvényben meghatározottnál jóval kevesebbet fizettek a magyar munkásoknak Írország egyik presztízsberuházásán, a dublini Spencer Dock építkezésen - állítja az egyik legnagyobb szakszervezet illetékese. Az érdekképviseleti vezető szerint az érintett 20-25 magyar munkás heti 69 órát dolgozik a törvényes minimálbér harmadáért, havi 1700 euróért, amit zsebbe, fizetési papír nélkül kap meg. Órabérük 4,5 euró, miközben a jogszabályi előírások szerint annak legkevesebb 14,85-15,33 eurót kellene kapniuk. A szakszervezeti vezetőt idéző Irish Time című lap szerint a dolgozók munkáltatója alvállalkozóként működik közre az osztrék Kronhauser cég megbízásából, a fővállalkozó pedig az ír John Sisk and Son, Írország legnagyobb építőipari vállalata. Írország egyike azoknak az uniós tagállamoknak, amelyek a 2004-es bővítés óta korlátozás nélkül engedik be az újoncok munkavállalóit, egyre több azonban a panasz, hogy alulfizetik a dolgozókat. (NSZ, 16. old., MH, 12. old.)
