BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Május 1-jétől szabad az út Spanyolország felé

Spanyolország május 1-jétől megnyitja munkaerőpiacát az Európai Unió összes új tagországának munkavállalói előtt, hogy ki tudja elégíteni az alacsony hazai népszaporulat és a társadalom elöregedése miatt folyamatosan növekvő munkaerőigényét - mondta José Luis Rodríguez Zapatero miniszterelnök csütörtökön.

2006. március 10. péntek, 08:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tíz új tagország 2004. május 1-jei csatlakozásakor a legtöbb régi EU-tag bejelentette, hét évig korlátozni fogja az új tagok polgárainak munkavállalását, kivéve a ciprusi és a máltai munkaerőét. Azóta Írország, Nagy-Britannia és Svédország már teljesen megnyitotta munkaerőpiacát, és ehhez csatlakozott most Spanyolország.

Április végéig a többi régi tagországnak is közölnie kell, hogy tervezi-e munkaerőpiaca megnyitását. Finnország és Portugália már februárban jelezte, hogy május 1-től felhúzza a "sorompókat" a kelet-közép-európai EU-tagállamok munkavállalói előtt. (Nszab., 14. old., NSZ 2., 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet