BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU-ban a Szlovákoknál a legvaskosabb az áramszámla

A fizetésekhez képest a szlovák állampolgárok fizetik a legtöbbet a villamos áramért az egész Európai Unióban - derül ki a PA Consulting nemzetközi tanácsadó felméréséből. A szlovákok után a második helyen álló olaszoknál a szlovákiai árnak mindössze 80, míg a cseheknél 60 százalékába kerül az elektromos energia.

2006. március 7. kedd, 07:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország ezen a listán a negyedik 70 százalékkal, a sort pedig Görögország zárja 33 százalékkal, azaz a görög átlagbérből háromszor annyi ideig lehet égetni a villanyt, mint a szlovákéból. A nettó áramár egyébként Dániában a legmagasabb és Máltán a legolcsóbb - negyede a dánnak -, hazánk pedig valahol a középmezőnyben van. (MH, 11. old., Nszab., 18. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet