A kormány reményei szerint ezzel az intézkedéssel elejét veszi az infláció növekedésének - írja az MTI. Szlovénia az Európai Bizottság 2004. június 27-i bejelentése szerint Észtország és Litvánia mellett csatlakozott az euró előszobájaként ismert ERM-II árfolyamrendszerhez, melynek keretében valutájukat az euróhoz kötik. Várhatóan mindhárom ország jövőre vezetheti be a közös európai fizetőeszközt.
