Gyorsítás a regionális együttműködésben, fejlesztés a határ menti térségekben - ezzel a mottóval zárult az osztrák és a magyar kormány első ülése, amelyet tegnap tartottak Bécsben. A 27 miniszter részvételével lezajlott találkozón hat megállapodást írtak alá. Az egyik legfontosabb a szakképesítések kölcsönös elismeréséről szól. Ausztriában, noha a munkaerő-piaci korlátozás változatlanul érvényben van, létezik egy kiskapu: az ingázók és a gyakornokok cseréje. A most aláírt jegyzék az előbbiek kvótáját 150-nel 4 ezerre emeli, míg az utóbbiakét változatlanul hagyja. Kiemelendő még az a belügyi megállapodás, amelynek célja a közös államhatár átláthatóságának megteremtése. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök elmondta: a cikkcakkok kiegyenesítésével egyik ország sem gazdagodott egy centivel sem, mindössze az 5 ezer négyzetméter területet érintő határvonal lett egyszerűbb, átláthatóbb. A külügyérek egyezsége lehetővé teszi, hogy ahol az egyik ország már kiépítette diplomáciai bázisát, azt a másik állam diplomatái is igénybe vehetik. A magyar kormányfő egyébként meghívta osztrák kollégáját az 1956-os forradalom 50. jubileumi ünnepségére, amit Wolfgang Schüssel elfogadott. (Nszab. 1., 8. old., NSZ 1., 2. old., MH 6. old.)
