Éjfél óta szükségállapot van Franciaországban. A kormány életbe léptetett ugyanis egy 1955-ös törvényt, amelynek értelmében a helyi hatóságok kijárási tilalmat rendelhetnek el a már csaknem két hete tartó zavargások megfékezésére. A rendelkezések 12 napig maradhatnak érvényben, meghosszabbításukhoz a parlament jóváhagyása szükséges. Dominique de Villepin miniszterelnök a törvényhozásban elmondott beszédében nem hagyott kétséget afelől, hogy ha szükségesnek látja, kérni fogja a hosszabbítást. Tegnapra virradóra egyébként már nem Párizsból, hanem más nagyvárosokból, Toulouse-ból, Lille-ből, Strasbourgból jelentették a legsúlyosabb rendbontásokat. Összesen 814 autót gyújtottak föl, és 143 randalírozó fiatalt vettek őrizetbe. Egy megyei főügyész a Le Figaro napilapnak nyilatkozva azt mondta, azokban a külvárosokban, amelyet az alvilág tart kézben, nincsenek rendbontások, ott a legsúlyosabb a helyzet, ahol a rendőrség felszámolta a szervezett bűnözői csoportokat. (Nszab. 1., 9. old., MH 7. old.)
