Az Európai Bíróság tegnapi döntése nyomán csak a Görögországban gyártott sajtkészítményre lehet a feta elnevezést használni. A testület ezzel egy hatéves vitát zárt le. A névhasználatért a dánok és a németek szálltak harcba, arra hivatkozva, hogy ők is készítenek a görögökéhez hasonló eljárással feta jellegű sajtokat, a bíróság azonban úgy ítélte meg, hogy a szóban forgó készítményt csak görög viszonyok között és az egyedülálló görög technológiával lehet előállítani. (MH, 11. old.)
