BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feta csak egy van, az pedig görög

2005. október 26. szerda, 08:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bíróság tegnapi döntése nyomán csak a Görögországban gyártott sajtkészítményre lehet a feta elnevezést használni. A testület ezzel egy hatéves vitát zárt le. A névhasználatért a dánok és a németek szálltak harcba, arra hivatkozva, hogy ők is készítenek a görögökéhez hasonló eljárással feta jellegű sajtokat, a bíróság azonban úgy ítélte meg, hogy a szóban forgó készítményt csak görög viszonyok között és az egyedülálló görög technológiával lehet előállítani. (MH, 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet