BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar-román kormányülés Bukarestben

2005. október 20. csütörtök, 08:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány történelmi jelentőségűnek tartja a mai magyar-román kormányülést, amelynek jelentőségét Európa-szerte a francia-német kiegyezéshez hasonlítják. A német Süddeutsche Zeitung azt írja: béke telepszik Európa keleti peremére, a bukaresti tanácskozás a csodával határos. A liberális lap úgy véli: az új szövetségekkel és egyesülési folyamatokkal fokozatosan eltűnik a tartós válsággóc és a régi ellenségeskedés. A Népszabadság kedden azt közölte, valószínűleg radikális csoportok zavarják meg a mai rendezvényeket. A Népszava úgy értesült, hogy a tüntetők Magyarországról mennek Nagyváradra. Batiz András kormányszóvivő tegnap ennek kapcsán csak annyit mondott: emiatt nem maradnak el kormányprogramok. A Magyar Hírlap úgy értesült, a két fél több tucat kormányközi megállapodást ír majd alá, ezek közül a legfontosabb a két ország nemzeti fejlesztési tervének összehangolásáról szól majd. Nem elhanyagolható a csíkszeredai magyar konzulátus, és a sepsiszentgyörgyi magyar kulturális intézet létrehozásáról szóló megállapodás, valamint az az egyezmény sem, mely szerint ezentúl a román kormány is támogatja az eddig kizárólag a magyar fél finanszírozta Sapeintia Erdélyi Magyar Tudományegyetemet. A napilap információ szerint nem várható előrelépés az észak-erdélyi sztráda építéséről, biztatóbb azonban a Nagybánya-Csengersima gyorsforgalmi út helyzete, melynek előtanulmányai már dolgozik a magyar-román szakértői vegyes csoport. (Nszab. 1., 9. old., MH 7. old., NSZ 1., 8. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet