Tegnaptól adhatnak ki importengedélyeket az uniós tagországok azokra a kínai textilárukra, amelyek hónapok óta vesztegelnek a kikötőkben - döntött az Európai Bizottság. Major István, hazánk nemzetközi kereskedelmi képviselője elmondta: a csaknem 80 millió darabos, a vámraktárakban álló árutömegből 250 ezer pulóver és félmillió férfi nadrág magyar rendeltetésű. A Budmil Rt.-nek 2-3 ezer pulóvere egy hónapja parkol egy budapesti vámraktárban. Az áru napokon belül az üzletekbe kerülhet. Győri Zoltán, a cég beszerzési igazgatója szerint mindenképpen veszítenek a késedelem miatt, mivel az őszi kollekcióhoz tartozó ruhadarabok egy részét már csak a szezon végén, alacsonyabb áron tudják értékesíteni. Az EU eddig azért nem volt hajlandó beengedni a kínai importot, mert a mennyiség meghaladta a júniusban bevezetett kvótát. A raktárakban ragadt termékek felét a bizottság az idei kvóta fölött engedélyezte, a másik felét pedig a jövő évi kvóta terhére számolja el. (NSZ 5. old., MH 12. old.)
