Az Európai Parlament tegnap megszavazta az egyablakos ügyintézési rendszerre vonatkozó magyar kezdeményezésű javaslatot. Annak lényege, hogy a több tagállamban is üzleti tevékenységet folytató vállalatok az áfakötelezettségeiknek egyetlen helyen, saját országukban tehessenek eleget, ne kelljen magukat adóalanyként nyilvántartásba vétetniük más tagországokban, hanem a bevallást, a befizetést, illetve visszaigénylést saját országuk adóhivatala felé végezhessék. A rendszer bevezetésével lényegesen csökkennek a kis és középvállalkozások adminisztratív terhei - mondta Kovács László adóügyi biztos, a javaslat szerzője. (MH, 14. old.)
