BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar harcsarablás Olaszországban?!

A Horgászegyesületek Budapesti Szövetségének elnöke nonszensznek minősítette azt az olasz sajtóban lábra kapott hírt, amely szerint magyar horgászok éjszakánként tonnaszámra rabolják a harcsát a Pó folyóból, 'akár 200 fős csoportokban vetik ki hálóikat'.

2005. augusztus 30. kedd, 08:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Terdik József a Népszabadságnak elmondta: a Pón - jellegénél fogva - fizikailag lehetetlen a hálós halászat, és az is nehezen hihető, hogy 200 fős (külföldi) orvhalásztömeg verődik össze úgy, hogy az ne szúrjon szemet azonnal a hatóságoknak. Elképzelhető, hogy vannak, akik sportszerűtlenül viselkednek, és olyanok is akadnak, akik eladják a kifogott halat, de - az olaszországi jelentésekkel ellentétben - nem ipari mennyiségben, és nem ott, hanem itthon, hogy enyhítsék a horgászkirándulás költségeit. Nyilván vannak tehát extrém kivételek, de a Pót járó magyarok zöme sportolni, kikapcsolódni akar a folyón, nem pedig húst rabolni - mondta Terdik. (Nszab. 20. old., NSZ 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet