Terdik József a Népszabadságnak elmondta: a Pón - jellegénél fogva - fizikailag lehetetlen a hálós halászat, és az is nehezen hihető, hogy 200 fős (külföldi) orvhalásztömeg verődik össze úgy, hogy az ne szúrjon szemet azonnal a hatóságoknak. Elképzelhető, hogy vannak, akik sportszerűtlenül viselkednek, és olyanok is akadnak, akik eladják a kifogott halat, de - az olaszországi jelentésekkel ellentétben - nem ipari mennyiségben, és nem ott, hanem itthon, hogy enyhítsék a horgászkirándulás költségeit. Nyilván vannak tehát extrém kivételek, de a Pót járó magyarok zöme sportolni, kikapcsolódni akar a folyón, nem pedig húst rabolni - mondta Terdik. (Nszab. 20. old., NSZ 16. old.)
